Ogłoszenia


  1. W piątek 21 czerwca Msza święta o 19.00. Wcześniej od 18.30 możliwość spowiedzi.
  2. W niedzielę 23 czerwca o 9.00 (pół godziny wcześniej niż zwykle) Uroczysta Msza święta na zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole i roku katechetycznego. Będzie to również Msza święta dziękczynna za 3 lata mojej posługi pośród was. Po Mszy świętej zapraszam wszystkich na wspólne spotkanie « Agape  – Grilla ». Miejsce spotkania : 11 rue Emile Cossonneau,  w Neuilly Plaisance. (Sala i podwórko przy plebanii gdzie mieszkam). Sałaty do grila i ciasto mile widziane, reszta zapewniona przez naszą wspólnotę.
  3. W czwartek rektor Polskiej Misji katolickiej we Francji ogłosił zmiany w nowym roku duszpasterskim we wspólotach Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Moim nastepcą od września będzie ks. Stanislaw Wojdak, kapłan diecezji tarnowskiej. Ks. Stanisław to były misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej i długoletni ojciec duchowny w seminarium duchownym w Tarnowie. Kapłan pełen Bożego ducha. Dziękujmy Bogu za nowego duszpasterza.  
  4. Dziękujemy za dzisiejszą liturgię.
  5. Zapraszamy na ciasto i kawę. Tym którzy przygotowali ciasto Bóg zapłać.
  6. Dobrego tygodnia dla wszystkich.
  1. W piątek 14 czerwca Msza święta o 19.00. Wcześniej od 18.30 możliwość spowiedzi.
  2. Czerwcowe «Spotkanie ze Słowem Bożym» odbędzie się w piątek 14 czerwca o  20.00 w  Sali Saint Baudile. Na spotkanie przynosimy swoją Biblię. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  3. W sobotę 15 czerwca do kaplicy Sainte Marie jesteśmy zaproszeni na parafialną miedzynarodową Mszę świętą dziekczynną za moją posługę jako wikariusza w parafii francuskiej.  O 16.30 świadectwa. O 18.00 Msza święta po której nastąpi wspólna agapa.  Parafianie są zaproszeni aby przynieść na święteczny stół dary na słodko i na słono. Parafia zapewnia napoje.
  4. W przyszłą niedzielę 16 czerwca Msza święta o 9.30. Wcześniej o 9.00 możliwość spowiedzi.
  5. Powoli kończymy rok szkolny i katechetyczny. Polska szkoła prowadzi zapisy na nowy rok szkolny. Na katechezę można zabrać kartę zapisu i można zapisywać się u mnie do wakacji. 
  6. W niedzielę 23 czerwca o 9.00 Uroczysta Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego oraz podziękowanie Panu Bogu za 3 lata mojej posługi pośród was. Po Mszy świętej jesteście wszyscy zaproszeni na wspólne spotkanie « Agape  – Grilla ». Miejsce spotkania : 11 rue Emille Cossonneau,  w Neuilly Plaisance (Sala i podwórko przy plebanii gdzie mieszkam).
  7. Dziękujemy za dzisiejszą liturgię.
  8. Zapraszamy na ciasto i kawę. Tym którzy przygotowali ciasto Bóg zapłać.
  9. Dobrego tygodnia dla wszystkich.
 • 1. Dzisiaj po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych Róży Świętej Faustyny. 

  2. W czwartek 6 czerwca o 19.00 Msza święta w kaplicy Sainte Marie. Po Mszy świętej nasza Polska Wspólnota poprowadzi godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.

  3. W piątek 7 czewca przypada Uroczystość Najświetszego Serca Pana  Jezusa. Jest to zarówno l piątek miesiąca. Spowiedź o 18.00. Msza święta o 19.00.

  4. W przyszłą niedzielę 9 czewca Msza święta o 9.30.  

  5. W sobotę 15 czerwca jesteśmy zaproszeni na parafialną miedzynarodową Mszę świętą dziekczynną za posługę księdza Mateusza. O 16.30 świadectwa. O 18.00 Msza święta po której nastąpi wspólna agapa.  Parafianie są zaproszeni aby przynieść na święteczny stół dary na słodko lub na słono.

  6. Dziękujemy za dzisiejszą liturgię.

  7. Zapraszamy na ciasto i kawę. Tym którzy przygotowali ciasto Bóg zapłać.

  8. Dobrego tygodnia dla wszystkich.