Data ogłoszenia : 31/12/2023


  1. W poniedziałek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok). Msza święta o 9.30. Zapraszamy na Eucharystię aby polecając się Panu Bogu prze rece Jego Matki rozpocząć jak najlepiej ten Nowy Rok.
  2. W piątek 5  stycznia Msza święta o 19.00. Wcześniej od 18.30 możliwość spowiedzi. Jest to Pierwszy piątek miesiąca stycznia.
  3. Przyszła niedziela 7 stycznia to Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msza święta o 9.30. Po Eucharystii będziemy mogli zabrać do naszych domów poświeconą kredę.
  4. W Święto Trzech Króli modlimy się za misje i misjonarzy. Ojciec Jerzy którego gościmy w naszej wspólnocie, jako były misjonarz i sekretarz misyjny swojego zgromadzenia opowie nam o pracy misyjnej na Madagaskarze. Będziemy mogli również wesprzeć działalność misyjną Ojców Kamilianów na Madagaskarze. Przy wyjściu z kościoła będzie dodatkowa taca na ten cel. Zachęcam do wsparcia misjonarzy i ich dzieł. 
  5. Również w  Święto Trzech Króli w niedzielę 7 stycznia na 15.00 do Kaplicy Sainte Marie (Neuilly sur Marne 4 rue Berry) jesteśmy zaproszeni przez parafię francuską na świąteczne spotkanie. W programie : jasełka, śpiewy kolęd przez różne wspólnoty narodowe i wspólny poczestunek tzw . galet des rois. Parafia zapewnia ciepłe i zimne napoje. Wierni są proszeni o przyniesienie regionalnych, świątecznych ciast.  Mam nadzieję że nasze pyszne polskie ciasta znajdą się na tym wspólnym świętecznym stole. Naszą Polską Wspólnotę w śpiewie kolęd będzie reprezentować Pani katechetka z dziećmi z katechezy. Oczywiście jako uczestnicy będziemy mogli pomóc w śpiewie naszych polskich kolęd tak aby one pięknie zabrzmiały w tej międzynarodowej wspólnocie. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki z informacją o tym spotkaniu. Zapraszamy serdecznie.
  6. Jesli ktoś życzy sobie wizytę duszpasterską w domu, z błogosławieństwem kapłańskim w Nowym Roku, proszę o kontakt aby ustalić datę.
  7. Dziękuję za dzisiejszą liturgię.
  8. Zapraszamy na ciasto i kawę. Za przygotowanie ciasta dziękujemy.
  9.  W Święto Świętej rodziny z Nazaretu życzę wiele Bożych darów dla wszystkich rodzin naszej wspólnoty i Szczęśliwego Nowego Roku dla was wszystkich.