Data ogłoszenia : 03/12/2023


 1. Dzisiaj po Mszy świętej zmaiana tajemnic rożańcowych Róży Św. Faustyny. Ojciec Święty w miesiącu grudniu wyznaczył intencje: « Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo ».
 2. Rozpoczęliśmy dzisiaj czas Adwentu. Kolejny Adwent w naszym życiu i kolejne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. W tym szczególnym czasie od 8 do 10 grudnia w naszej Wspólnocie będziemy przeżywać Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje wygłosi ks. Jan Dziedzina wikariusz z parafii Wniebowziecia NMP na Concordzie w Paryżu. Zapraszam serdecznie w te dni. Znajdźmy czas aby zatrzymać się i wsłuchać się w Boże Słowo, przeżyjmy dobrze naszą spowiedź. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest dla księdza rekolekcjonisty.
 3. W przyszłą niedzielę na Eucharystię zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz z ich rodziców.
 4. Przyszła niedziela to II Niedziela Adwentu. Msze święte adwentowe rozpoczynamy procesją z lampionami. Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w tych procesjach.
 5. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszy świętej do naszej salki obok kościoła zapraszamy na Kiermasz Świąteczny. Będzie można zakupić kartki swiąteczne, opłatki, figurki Pana Jezusa, sianko. Zapraszamy serdecznie.
 6. Ks. Vitaliy Melnyk zaprasza młodzież na spotkanie do La Ferte sous Jouarre w dniach od 15 do 17 grudnia. Temat spotkania « Prezent / Cadeau» W programie oprócz konferencji, modlitw, wspólna Wigilia. Koszt : 100 euro od osoby. Zapisy u mnie do 10 grudnia. (ks. Mateusz)
 7. Grudniowe «Spotkanie ze Słowem Bożym» odbędzie się w Piątek 15 grudnia o 00 w  Sali Saint Baudile. Pragniemy pochylić się nad Słowem Boga zawartym w Biblii,  aby lepiej Go rozumieć i żyć Nim na codzień. Na spotkanie przynosimy swoją Biblię. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 8. Dziekuje tym ktorzy wsprali Świętego Mikolaja.
 9. Dziekuję za dzisiejszą liturgię.
 10. Zapraszamy na ciasto i kawę. Za przygotowanie ciasta dziękujemy.
 11. Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia dla wszystkich.

Program rekolekcji Adwentowych:

PIĄTEK 8 GRUDZIEŃ 2023

19.00 – Spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu

(W czasie Adoracji od 19.30 Różaniec)

20.00 – Msza Święta z Nauką Rekolekcyjną

SOBOTA 9 GRUDZIEŃ 2023

20.00 – Msza Święta z Nauką Rekolekcyjną

NIEDZIELA 10 GRUDZIEŃ 2023

8.30 – Spowiedź

9.30 – Msza Święta z Nauką Rekolekcyjną