Data ogłoszenia : 24/12/2023


  1. Po Mszy Świętej zapraszamy do naszej salki obok kościoła na Kiermasz Świąteczny. Będzie jeszcze można zakupić kartki swiąteczne, opłatki, figurki Pana Jezusa, sianko. Zapraszamy również na kawę. Dziękuję tym którzy przez wszystkie niedziele Adwentu pomagali przeprowadzić ten kiermasz i tym którzy z niego skorzystali.
  2. Dziękuję za dzisiejszą liturgię.
  3. Dzis wieczorem zasiadziemy do Wspólnej Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcam do zachowania naszych polskich tradycji i zwyczajów. Przeczytajmy początek 2 rozdziału Ewangelii św. Łukasza który nam mówi o Narodzeniu Jezusa, pomódlmy się wspólnie, podzielmy opłatkiem i zaśpiewajmy kolędę. Zapraszamy na nasze celebracje w Okresie Świąt.

Program Świąt Bożego Narodzenia :

Pasterka :  godz. 24.00

Msza święta w Boże Narodzenie :  godz. 9.30

Msza święta w Święto Świętego Szczepana :  godz. 9.30

Msza święta w Niedzielę Świętej Rodziny :  godz. 9.30

Msza święta w Nowy Rok :  godz. 9.30

Msza święta w Objawienie Pańskie :  godz. 9.30

W Święto Trzech Króli w niedzielę 7 stycznia na 15.00 do Kaplicy Sainte Marie (Neuilly sur Marne 4 rue Berry) jesteśmy zaproszeni przez parafię francuską na świąteczne spotkanie. W programie : jasełka, śpiewy kolęd przez różne wspólnoty narodowe i wspólny poczestunek tzw . galet des rois. Parafia zapewnia ciepłe i zimne napoje. Wierni są proszeni o przyniesienie regionalnych, świątecznych ciast.  Mam nadzieję że nasze pyszne polskie ciasta znajdą się na tym wspólnym świętecznym stole. Naszą Polską Wspólnotę w śpiewie kolęd będzie reprezentować Pani katechetka z dziećmi z katechezy. Oczywiście jako uczestnicy będziemy mogli pomóc w śpiewie naszych polskich kolęd tak aby one pięknie zabrzmiały w tej międzynarodowej wspólnocie. Przy wyjściu z kościoła można zabrać flayers z informacją o tym spotkaniu. Zapraszamy serdecznie.

  • W piątek 29 grudnia Msza święta o 19.00